Wysyłka darmowa przy zakupie powyżej 400 zł

Zamów do godz. 14:30 - a wyślemy jeszcze dziś.*

Święty Mikołaj czyli Biskup z wielkim sercem.

Święty Mikołaj był biskupem, który żył w czwartym wieku w miejscu zwanym Mira w Azji Mniejszej (obecnie nazywanej Turcją). Był bardzo bogatym człowiekiem, ponieważ jego rodzice zmarli, kiedy był młody i zostawili mu dużo pieniędzy. Był także bardzo życzliwym człowiekiem i sprawiało mu radość pomaganie biednym oraz dawanie tajnych prezentów ludziom, którzy tego potrzebowali. Istnieje kilka legend o Świętym Mikołaju, chociaż nie wiemy, czy któraś z nich może być prawdziwa?

czytaj całość »
Carnevale di Venezia 2019 czyli Wenecki Karnawał!
Carnevale di Venezia 2019 czyli Wenecki Karnawał!

Przepych w Weneckich Maskach i Kostiumach Karnawałowych.

Carnevale di Venezia 2019, odbywa się od 16 lutego do 5 marca 2019 roku. W pierwszy weekend biorą udział głównie mieszkańcy, którzy mniej skupiają się na maskach i kostiumach. Ta Wenecka Impreza jest jednak z pewnością warta podróży do tych pięknych rejonów Włoch. Większość karnawałowych uroczystości rozpoczyna się już 23 marca w mieście Festa delle Marie.

Już za kilka miesięcy Wenecja ponownie zmieni się w jedną wielką magiczną scenerię. Ludzie z całego świata ubiorą się jak przed wiekami. 
Przeżyją okres starych Weneckich tradycji i La Serenissimy.

.

 

czytaj całość »
Dzień Pluszowego Misia, Święto Europejskie czy Amerykańskie ?
Dzień Pluszowego Misia, Święto Europejskie czy Amerykańskie ?

Dzień Pluszowego Misia po Europejsku czy Amerykańsku ?

Jak to się zaczęło w Europie.

Pomysł uszycia misia - zabawki powstał w Niemczech, kiedy to niemiecka inwalidka chora na chorobę Heinego medina podjęła walkę z tą ciężką chorobą, wyznaczając sobie za cel bycie krawcową. Margarette pomimo postępującej choroby i niedowładu w prawej ręce, w wieku 17 lat ukończyła naukę w jednej ze szkół jako krawcowa.

czytaj całość »
Halloween - historia prawdziwa.
Halloween - historia prawdziwa.

Halloween zadziwiająco stara tradycja 

Halloween jest corocznym świętem obchodzonym każdego roku w dniu 31 października, a Halloween 2018 odbędzie się dokładnie w środę, 31 października. Nazwa Halloween pochodzi od najważniejszego celtyckiego festiwalu Samhain który oznacza „koniec lata". 

Celtowie którzy żyli ponad 2 tyś temu, zamieszkiwali tereny które obecnie są Irlandią, Wielką Brytanią i Północną Francją. Wierzyli oni że w noc przed nowym rokiem, granica między światami żywych i umarłych się zaciera i duchy zmarłych wracają wtedy na ziemię. Święto Samhain związane jest z zakończeniem żniw i zakończeniem roku, zwiastując ciemną mroźną zimę która często oznaczała śmierć. Wtedy ludzie rozpalają ogniska i noszą stroje, by odpędzać złe duchy. 

czytaj całość »
Moc jest we mnie silna, a ja jestem silny mocą

"Moc jest we mnie silna, a ja jestem silny mocą" - Recenzja tuż po premierze Łotr 1 Gwiezdne Wojny historie

 

Tytuł oryginalny - Rogue One - A Star Wars Story

 

Film opowiada o grupie odważnych rebeliantów, dzięki którym dowiadujemy się w jaki sposób plany budowy gwiazdy śmierci trafiają w ręce Republiki. Łotr 1 to nie tylko idealnie wkomponowany pomiędzy trzecią część III Zemsta Sithów, a część IV Nowa Nadzieja, odcinek sagi Star Wars. Jest to również opowieść ukazująca moc bojowej stacji kosmicznej, zdolnej niszczyć całe planety, czyli Gwiazdy Śmierci.

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl